ARAMA MOTORU TAKİBİ

Anasayfa / ARAMA MOTORU TAKİBİ

Siteniz için arama motoru takibi çok önemlidir.  O yüzden etkili bir şekilde takipte kalmak gerekir. Özellikle Google Analytics, sizlere spesifik raporlar sunabiliyor. Çünkü internetteki en ufak bir eylem  bile Google tarafından kayıt altına giriyor. Bu raporlar kullanıcılar hakkında bilgiler sunuyor, yaptıkları arayışlardaki davranışları veya arayışlarının sonuçlarını ortaya döküyor. Ayrıca aranılan kelime anahtarlarının tümüne de ulaşabiliyorsunuz. Bunun dışında, güncel ve sağlıklı bir site olarak kalmasını sağlayarak, konumlandırmanızı ve rakiplerinizi kontrol edebiliyorsunuz.

Davranışların etüdü:

Kullanıcı davranışlarının sitenizdeki etüdü size majör ve nitel olan bildirimler sunar ve bunun sayesinde sitenizin kalitesini artırabilirsiniz. Kullanıcıların neden ve niçin sitenizi ziyaret ettiklerini öğrenmek ne kadar önemli olsa da neden siteden çıktıklarını öğrenmek de bir o kadar önemlidir.

Konumlandırma ve endeksleme takibi:

Bir sitenin konumlandırması ve endekslemesi zamanla değişebilir. O yüzden sürekli takipte kalmak gereklidir. Sitenizin konumlandırması hala aynı düzeyde mi yoksa düşüş mü gösteriyor? Konumlandırmayı iyi düzeyde kalmasını sağlamak sıkı bir takip gerektirir. En ufak bir aksamada hızlıca toplanıp çözümlemeye geçilebilinmelidir.

Rakip takibi:

İnternet alanında yeni bir rakip, eğer yenilikçi olarak daha iyi içerikler ve hizmetler sunmayı başarıyorsa, piyasayı hızlıca sarsabilir. Bir site için en iyi konumlandırmayı sağlayabilmek için rakip takibi tavsiyemizdir. Ayrıca, ziyaretçi trafiğini, popülerliği veya satışları takip etmek için de bir panel oluşturmak gereklidir.

Teknolojik takip:

İnternet ve teknolojiler hızlıca gelişiyor. Sitenizin güncel standartlara sahip olmasını istiyorsanız, bu konuda iyi bilgilenmek gerekiyor.

Görünürlüğünüzü kaybetmeyin bizlere güvenin, Dişital Medya’dan profesyonel destek alın siteniz güncel kalsın ve markanız ününe ün katsın.

Dişital Medya Arama Motoru Takibi