Google Adwords Reklamları

Anasayfa / Google Adwords Reklamları

Google Adwords Reklamları

Türkiye’nin en çok kullanılan arama motoru olma özelliğini yıllardır rakiplerine kaptırmayan Google’un, tıklama başına ödeme yapabileceğiniz reklam platformudur. İnternet reklam piyasasının önemli bir kısmını kaplayan Google Adwords reklamları ile marka görünürlüğünü arttırma, tıklama başına ödeme sistemi ile daha az bir bütçe ile reklam çalışması gerçekleştirme ve son olarak da ayrıntılı raporlama sistemleri ile çok geniş kitlelere erişim sağlayabilirsiniz.

Google Adwords Reklam verme talebiniz olması halinde bu konuda danışmanlık veren firmalardan muhakkak destek almalısınız. Reklamlarınızın hedeflediğiniz kitle, ortam ve ilgili konularda yayımlanması, etkili ve davetkar bir reklam metni ya da görselinin hazırlanması reklamlarınızın başarıya ulaşması için altın anahtardır.
Google adwords reklam çalışması sonrasında size sunulan raporların doğru bir şekilde okumak ve değerlendirmek, bu raporlar sonrasında reklamlarınızın iyileştirme çalışmaları içinde profesyonel destek önemli olacaktır.

Google Adwords de reklamınız nasıl olmalı?

Google Adwords metin reklamları 3 kısımdan oluşmaktadır. Başlık, kısa içerik ve web adresi. Kullanıcıyı web sitenize çekecek olanda ilk aşamada etkili bir başlık olacaktır. Bu yüzden başlık ve içeriğinizin, reklam verirken seçeceğiniz anahtar kelimeler ile uyumlu olması reklamlarınızın daha fazla görünür olmasını sağlayacaktır.
Google Adwords reklamları hem Google arama motorlarında hem de Google reklam yayıncılarının web sitelerinde gösterilmektedir. Reklam gösterimi ise sizin reklam aşamasında belirlediğiniz anahtar kelime, konum, yaş, cinsiyet, dil, din gibi hedef kitle belirleme seçeneklerine göre gerçekleştirilmektedir.