Yükleniyor...

KONUŞMA, İZLEME VE DUYGU ANALİZİ

Markanızın sosyal medya üzerinden yapmış olduğu kampanya ve diğer reklamlarının sonuçlarını izlemek kadar; kullanıcılarınız ve potansiyel müşterilerinizin sizin hakkınızda neler konuştuğu, sizinle ilgili neleri paylaştığını bilmek markanız için çok önemli bir bilgidir. Bu bilgi sizin, kullanıcılarınız ve müşterilerinizin gözünde nasıl konumlandığınızın bir ölçütüdür.

İnternet üzerinde ve sosyal medyada geliştirilmiş olan yazılımlarla, markanız hakkında neler konuşulduğunu günün her saati izliyoruz ve raporluyoruz. Bu markanız hakkında ani gelişebilecek bir kriz ortamına da kısa sürede müdahale ve markanız hakkındaki her türlü algıyı yönetmenize de imkan veriyor.

Sosyal Medya Monitoring / İzleme; belirlenmiş olan anahtar kelimeler üzerinden yapılır. Markanız, ürününüz, hizmetleriniz veya rakipleriniz ile ilgili doğru anahtar kelimelerle hakkınızda konuşulan her şeyi takip edip yönetebilirsiniz. Monitoring’te ilk aşama; hakkınızda çıkan bütün linkleri toplayarak, analizlerini yapıp yorumlayarak ve doğru anahtar kelimelerin belirlenmesidir.

İkinci aşama ise; toplanan linklerdeki ayrıştırmanın doğru yapılmasıdır. Burada ilgisiz olan konuşma ve paylaşımlar diğerlerinden ayrılır ve duygu analizi yapılır. ( Sentiment analizi) Duygu analizi size, kullanıcınızın hangi duygu ile sizden bahsettiğini, sizin hakkınızda ne konuştuğunun anlaşılmasını ifade eder. İnternet üzerinden kurulabilecek duygusal bağ; sanal ortamdaki markanızı gerçek dünyaya taşır. Son aşama ise yorum kısmıdır ve belirlenen kriterlerdeki veriler bir tablo haline getirilir ve raporlanır.

Veriler; bu konuyla ilgili kullanılan yazılımlar tarafından anlık olarak toplanır. Verilerin belli zaman dilimlerinde ayrıştırılması gerekir. Toplanan veriler bir tablo üzerinden ve anahtar kelimeler üzerinden raporlanır. Burada en önemli bölüm, duygu analizidir. Duygu analizi; konuşulan şeylerin olumlu, olumsuz ve nötr olarak izlenmesi ve raporlanabilir hale getirilmesidir. Bu veri markanız hakkında ileriye dönük kampanya ve reklamlarınızın konumlanmasında baş rol oynayacaktır. Toplanan veriler, takip edilen anahtar kelimeler, dönemsel kampanyalar ve kullanıcının yorumları göz önüne alınarak raporlanır.

Sosyal medya monitoring süreçlerinizi Dişital Medya profesyonel ekibi ile yürütebilirsiniz,  tek yapmanız gereken bizimle irtibata geçmeniz.

KONUŞMA, İZLEME VE DUYGU ANALİZİ
 
Tüm alanların doldurulması zorunludur