Yükleniyor...

SOSYAL MEDYA REKLAM YÖNETİMİ

Sosyal medya reklamcılığı, internette bulunan sosyal paylaşım siteleri üzerinden veya sosyal ağlar üzerinden yapılan her türlü reklam ve tanıtım işlemine denmektedir. Sosyal medyalar ve reklamlar birbirinin aynası gibi diyebiliriz. Sosyal medya reklamları firmaların kullanıcılarının artmasını sağladığı kadar, diğer firmalarla arasındaki rekabeti de arttırıyor.

Bilgi/data kullanımı ve mikro hedefleme ile kullanıcıları bilgi sıralamalarında bulunan benzerliklere göre gruplandırabiliriz.

Sosyal medya reklamları kampanya optimizasyonu sağlar. Bunun sayesinde kampanya sırasında reklam platformlarında istatistiklere göre istediğiniz gibi değişikler yapabilirsiniz. Sosyal medya reklam ajansınızın yaratıcı değişikler veya doğru hedefleme yöntemleri ile hedeflerinize ulaşabilirsiniz.

Doğru seçilen bir araç, sosyal ağlardaki hedef kitlenizin kalbinin attığı yeri bir kaç değişkenlerle bulabilir. Dilediğiniz belirli bir hedef kitleye ulaşmanız kolaylaşacak. Facebook sizin veri tabakanızla kullanıcıların bilgilerini karşılaştırabiliyor.

Sosyal medya reklamların yararlarını şöyle tanımlayabiliriz:

  • İstediğiniz hedef kitleye görünmenizi sağlar ve markanızı bu hedef kitleye gösterir.
  • Sitenize ziyaretçi artışını sağlar.
  • Paylaşımlarınızı öne çıkarır.
  • Nitelikli yeni takipçiler elde edersiniz.

Dişital Medya ekibine güvenin tüm sosyal ağlarda reklamlarınız yayımlansın ve hedef kitlenize görünsün.

SOSYAL MEDYA REKLAM YÖNETİMİ
 
Tüm alanların doldurulması zorunludur