SOSYAL MEDYA İÇERİK YÖNETİMİ

Anasayfa / SOSYAL MEDYA İÇERİK YÖNETİMİ

Sosyal medya içerik yönetimi

Sosyal medyada her gün paylaşılan binlerce içeriğin arasında ön plana çıkmak ve özellikle markalar için akılda kalıcılığı artırmak oldukça zordur. Yapılan paylaşımların insanların dikkatini çekebilmesi ve ilgi uyandırabilmesi için, paylaşımlarda dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

Görsel içeriklerin etkili kullanılabilmesi oldukça önemlidir. Özellikle fotoğraf şeklinde yapılan paylaşımlar kullanıcıların daha fazla dikkatini çektiği gibi, paylaşımlara hızlıca bakarken görmelerini kolaylaştırır. Fotoğraf paylaşımlarında, reklamlarda olduğu gibi doğru görsel, renk ve cümlelerin seçilmesi önem arz etmektedir. Fotoğrafın yanı sıra, eğer markanın sunduğu hizmete ya da reklamını yaptığı ürüne uygunsa, video ve gif paylaşımları oldukça dikkat çekici olmaktadır.

Sosyal medya hesap yönetimi yoluyla belirlenmiş olan, markaların hedef kitlesi ve bu kitlenin aktif olduğu zaman dilimlerinde yapılan paylaşımlar, markaların bilinirliğini arttırır ve binlerce paylaşım içinde ön plana çıkmalarına yardımcı olur.

Sosyal medya içerik yönetimi konusunda önemli olan diğer faktör, sosyal paylaşım sitesinin yapısına uygun içerik paylaşımlarıdır. Örneğin İnstagram fotoğraf paylaşımına uygun bir platformken, aynı fotoğrafın Twitter gibi bir platformda paylaşılması aynı etkiyi yaratmayacaktır. Burada yine markanın sunduğu hizmete uygun platformları seçmesi önem taşırken; eğer bir çok sosyal platform kullanılıyorsa yapılan paylaşımların tüm platformlar için ayrı olarak belirlenmesi, sosyal medya içerik yönetimi açısından dikkat edilmesi gereken bir noktadır.

Etkili bir içerik yönetimi, özel önem arz eden günler ve olayların takip edilmesini ve bunlarla ilgili paylaşım yapılmasını da içerir. Sadece firmanın reklamını yapan paylaşımlar takipçiler açısından sıkıcı bulunacaktır.

Dişital Medya Sosyal Medya İçerik Yönetimi