SOSYAL MEDYA TOPLULUK YÖNETİMİ

Anasayfa / SOSYAL MEDYA TOPLULUK YÖNETİMİ

Sosyal medya topluluğu; sosyal medya yönetiminde ve etkinleştirilmesinde en temel husustur. Bu topluluk bireylerden oluşur. Bireyler aralarında bir ya da bir kaç ortak noktada birleşirler. İnsan tiplerini belirleme ve ayırt etme yöntemine tipoji denir. Bu tipolojiler alt kategorilerden oluşmaktadır. Örnek olarak;

  • İlgi toplulukları (çeşitli alanlara ilgi duyan bireyler spor, yemek, moda gibi)
  • Profesyonel topluluklar (viadeo, linkedin gibi)
  • Bölgesel topluluklar (bulundukları iller İzmir, İstanbul gibi)

Unutmayalım ki, internet kullanıcıların yüzde 90’ı izleyicidir, sadece dinlerler. Yüzde 9’u içeriklere tepki verir ve konuşur. Sadece yüzde 1’i içerik yaratır ve yayımlar.

Markaların, kullanıcılar arasında bilinirliliğini artırmayı başarmaları için internet kullanıcılarıyla iletişim halinde olmaları gerekmektedir. Bunun için de eylem yaratmaları gereklidir.

Her markanın kendine öz bir konumlandırması vardır ve hedeflere ulaşabilmeleri için ona göre bir strateji kurulması gerekmektedir.

Sadece bir sosyal medya sayfası kurmak yeterli değildir. Takipçilerin gelmesini bekliyorsanız,; proaktif, duyarlı, yaratıcı, yeni ve katma değeri güçlü içerikler oluşturmanız çok önemlidir. Tüm bunları yapmak zaman aldığı gibi devamlı gözetim altında tutmanız gerekmektedir.

Dişital Medya olarak; sizin için sosyal medya stratejisi kurgular ve yönetimini üstlenebiliriz. Böylece sizi en iyi iletişim stratejisine ulaştırabiliriz.

SOSYAL MEDYA TOPLULUK YÖNETİMİ