Hootsuite Nedir Nasıl Kullanılır?

Hootsuite Nedir Nasıl Kullanılır?

Günümüzde birçok sosyal medya uygulaması hayatımıza girmiştir. Bir çoğumuz bu sosyal medya uygulamalarından birden fazlasını kullanmaktayız. Bizimle birlikte birçok firma da ürettiği ürünleri, sunduğu hizmetleri sosyal medya üzerinden tanıtmakta ve müşterilerine sosyal medya üzerinden ulaşmaktadır.

Herhangi bir sosyal medya hesabınıza girdiğinizde mutlaka bir markanın, bir ürünün tanıtımını, reklamını ya da bir sayfasını görmüşsünüzdür. Firmalar için sosyal medya üzerinden tanıtım ve herhangi bir müşteri kitlesine ulaşma firmanın karını artıracak bir uygulama haline gelmiştir.

Peki ya firmalar sosyal medya uygulamalarında yayınladıkları bu tanıtımları ya da reklamları nasıl takip etmektedir? Bu gerçekten çok zor bir iştir. Birçok sosyal medya uygulaması bulunmaktadır ve her bir uygulamadan tanıtımını yaptığınız marka ya da ürünün ne durumda olduğunu, müşterilerinizin bu marka ya da ürün hakkında ne düşündüğünü oluşturduğunuz sayfalarda yapılan yorumları bularak değerlendirmek çok zaman harcayan bir iştir. Büyük firmalarda marka ya da bir ürünün sosyal medyada takibini yapmak için bir ya da birden fazla personel çalıştırma gereği doğmuştur.

Sosyal medyalarda bu sorunu çözmek için Hootsuite Media Inc. tarafından Hootsuite adında bir uygulama geliştirilmiştir.

Peki ya Hootsuite Nedir? Nasıl Kullanılır?

Hootsuite, facebook, tweeter, google plus, instagram gibi birçok sosyal medya uygulamasındaki sosyal medya hesaplarınızı tek bir yerden kontrol etmenizi sağlayan bir uygulamadır.

Hootsuite uygulaması küçük ve orta büyüklükteki işletmeler, ajanslar ve büyük holdingler için geliştirilmiştir. Hootsuite ile Facebook ve Twitter’a mesajlarını limitsiz planlama, potansiyel müşterilerinin marka ya da ürün hakkında ne konuştuklarını takip etme, sosyal medyada oluşturduğunuz kampanyaların ne derecede faydalı olduğunu analiz etme gibi daha birçok işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Hootsuite’i kullanmaya başlamak için kendi sitesine giderek kayıt olmanız gerekmektedir. Hootsuite uygulaması ücretli bir uygulama olmakla birlikte denemeniz için 1 ay ücretsiz deneme hesabı açabilirsiniz.