Online Marka Danışmanlığı Hizmetleri ve Stratejileri Nelerdir?

Online Marka Danışmanlığı Hizmetleri ve Stratejileri Nelerdir?

Online marka danışmanlığı hizmeti ile kurumunuza dair müşteriler tarafından yapılan içerik paylaşımlarının neler olduğu saptanmaktadır. Yapılan bu olumlu veya olumsuz tespitler ile insanların sizin hakkınızdaki görüş ve deneyimleri listelenmektedir. Sonrasında çıkan analiz ile yeni stratejiler oluşturularak markanızın dijital platformdaki itibarının korunması sağlanmakta ve bu itibarın yükselişe geçmesi hedeflenmektedir. Online marka danışmanlığı hizmeti ile kurumlar bir nevi durum yoklaması almaktadırlar. Bu da her zaman durumlarının stabil kalmasına olanak vermektedir.

Online Marka Danışmanlığı Hizmetleri ve Stratejileri Nelerdir?

Öncelikle markanıza ait tüm sosyal medya paylaşımları incelenmektedir ve bu paylaşımlardaki olumlu ya da olumsuz içerikler analiz raporu ile grafik haline getirilmektedir. Online marka danışmanlığı hizmetinin bu kısmında meydana gelen ilk aşamada çıkan grafik ile anlık ittibar durumu tespiti yapılmaktadır. Sonrasında grafiğin gidişatına göre yeni stratejiler belirlenmektedir. Örneğin grafiğin durumunda aşağı doğru bir grafik çiziyor ise hemen olumsuz paylaşımlar ele alınmaktadır ve bu paylaşımları yapanlar ile irtibata geçilerek en azından durumu nötr pozisyona çekmeye çalışılmaktadır. Ancak grafiğin zaten kendisine has bir yükselişi var ise bu yükselişin sebebi bulunarak (örneğin firma kampanya duyurularını başarı ile gerçekleştirmektedir.) bu hattın güçlenmesi eksiklerin ise giderilmesi sağlanmaktadır.

Online marka danışmanlığı hizmeti ile oluşturulan bu stratejiler sadece sosyal medya platformları üzerinden yürütülmemektedir. Kurumun web sitesinin son durumu, SEO analiz raporları, site trafiğinin nasıl işlediği gibi araştırmalar ile de markanın dijital platformu taranmaktadır. Böylece kurumun kendisine ait olan esas kurumsal kimlik yüzü de işin içine dahil edilerek markalaşma daha hızlı gerçekleştirilmektedir.

Çizilen stratejiler her zaman firmanın başarı grafiği ya da eksikleri üzerine inşa edilmemektedir. Online marka danışmanlığı hizmeti dijital dünyanın hızla değişen yeniliklerine ayak uydurmak zorundadır. Bu yüzden hizmet veren kurum muhakkak yeniliklerden haberdar olmak zorundadır. Örneğin sosyal medya ağlarında oluşan canlı yayın bağlantılarından haberdar olmayan birisi kurumu hakkında yapılan anlık paylaşımlardan haberdar olmayabilir. Bu da eksik bir geri bildirim olacağı için faydalanım sağlanamayacaktır. Ancak yenilikleri takibi ile tam anlamı ile başarılı bir marka danışmanlığı sağlanabilir.