Sağlık Turizm Danışmanlığı Nedir?

Sağlık Turizm Danışmanlığı Nedir?

Sağlık Turizm Danışmanlığı Nedir?

Sağlık turizminin geliştirilmesi konusu son yıllarda çok sayıda projeye ve kampanyaya   ön ayak olmuştur. Bu konuda önemli yatırımlar yapılmaktadır. Sektörel bazda dünyanın ilgisinin arttığı sağlık turizmine danışman desteği de gündeme gelmiştir.

Sağlık turizmi danışmanlığı, günümüzün popüler alanlarındandır. Sağlık turizm danışmanlığı nedir, denildiğinde bu soruya verilen yanıtların genel olarak şu olduğu görülmektedir: turizm faaliyetinde yer alan işlemelerin stratejik planlamalarını yaparak; hizmetin pazarlanmasından, insan kaynakları yönetimi gibi her tür departmana danışmanlık yapan ve departmanları bilgilendiren uzmanlık alanıdır.

Sağlık turizmi danışmanlığı veren firmalar neler yapar?

 • Sağlık turizmi sektöründe işletmenin ayakta kalması, rekabet gücünün artması, hedef kitlesini arttırması için önlemler alır,
 • Sağlık turizm işletmesinin uzun vadeli hedefleri doğrultusunda kısa ve uzun dönem stratejik planlamalarını yapar,
 • Personel ve hasta arasındaki iletişimin güçlenmesini destekler,
 • İşletmenin dijitalleşmesine öncülük eder,
 • İşletmenin pazarlanması konusunda dijital kanalları etkin biçimde kullanır.

 

Neden Sağlık Turizm Danışmanlığı

Günümüzde sağlık turizm danışmanlığına olan ihtiyacı arttıran bazı önemli faktörler bulunmaktadır. Turizm sektöründe yatırım yapmak isteyen firmalar ya da sağlık turizmi yapmak isteyen kişiler, çeşitli nedenlerle yardıma ihtiyaç duyabilmektedir. Sağlık turizmi hizmetleri ile günümüz dünyasında işletme kültürünü bir araya getiren güç, sağlık turizm danışmanlığıdır. Sağlık turizmi danışmanlığı neden gereklidir, işletmeler için adeta hayati bir sorudur. Sağlık turizm danışmanlığı ile işletmeler;

 • Bütçesine uygun en iyi sağlık kuruluşlarını seçme konusunda arayış içinde olan potansiyel hedef kitleye daha kolay ulaşır.
 • Sağlık bulurken dinlenebileceği konforlu ve maliyeti bütçesine uygun işletmeler arasında seçim yapmak isteyen kişilere durum çok karmaşık gelebilmektedir. Bu nedenle kişiler, sağlık turizm danışmanlığından destek talep edebilirler. Bu durumda danışmanlık şirketi ile çalışan kurumlarla hedef kitle arasında sağlık turizm danışmanlığı adeta bir köprü olmaktadır.
 • Sağlık turizmine yapılan yatırımlar, işletme sayısını arttırmaktadır. İşletmeler içinde öne çıkmak, özellikle dijital pazarlamaya hakim olmayı gerektirir. Bu konuda profesyonel destek sağlık turizm danışmanlarından alınabilir.
 • Sağlık turizm işletmesinin finansal yönetiminde uzman desteği alınmalıdır. Finansal yönetim konusunda destek almayan ve ya da geleneksel yönetim biçimlerinde kalan işletmeler, küçülmektedir.

 

 

Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama

 

Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama alanında; Dişital Medya Ajansı olarak; yurtdışından hasta getirmek ve sağlık turizmi yapmak isteyen doktor, muayenehane, klinik, poliklinik, tıp merkezi, hastane ile sağlık turizmi aracı kuruluşu acentalara “Sağlık Turizmi Dijital Pazarlama Danışmanlık” hizmeti vermekteyiz. Sağlık Turizmi, Medikal Turizm ve Dental Turizm bağlamında gerekli kurulumların yapılarak reklam yönetimi ve optimizasyon ile kuruluşunuzun hem maliyetlerini düşürüyor  hem de kaliteli reklamlar ile hedefi tam on ikiden vurmanızı sağlayarak kaynak israfının önüne geçiyor ve maksimum verimlilik sağlıyoruz.

 • Sağlık Turizmi yapılacak alana ve hastalığa dair ön analiz ve değerlendirme çalışmaların yapılması,
 • Pazarlama aktivitelerinin yapılacağı lokasyonların ülkelerin ve bölgeler ile dillerin ön çalışma sonucunda belirlenmesi,
 • Ön çalışma neticesinde belirlenen bölgeler ve dillere göre Dijital Pazarlama kanallarının belirlenmesi,
 • Dijital Pazarlama faaliyetleri için hedef bölge ve hedef kitlelerin belirlenmesi,
 • Dijital Pazarlama Stratejilerinin Oluşturulması,
 • Dijital Pazarlama Hedefleri Doğrultusunda Aksiyon Planlarının Çıkarılması,
 • Dijital Pazarlama ve Reklam Yönetiminin Yapılması,
 • Dijital Pazarlama bütçelerinin firma ile birlikte belirlenmesi,
 • Dijital Platformlar için Performans Analiz ve Raporlamalarının yapılması.

Talep olması durumunda reklam maliyetlerinin azaltılması, organik müşteri kazanımı faaliyetleri için Arama Motoru Optimizasyonu (search engine optimization) hizmetleri de ayrıca verilmektedir.

 

Yukarıda belirtilen hizmetleri siz değerli iş ortaklarımıza sunmak için aşağıdaki kanalları aktif şekilde kullanmaktayız:

1-Sağlık Turizmi Sosyal Medya Platformları

 

Özellikle son dönemde yoğun olarak kullanılan sosyal medya platformlarını (Facebook, Instagram, YouTube, Linkedin, Twitter, TikTok gibi) aktif kullanmanızı sağlayarak doğru kişilere ulaşmanızı sağlamayı hedefliyoruz.

 

Ayrıca sosyal medya platformları üzerinden sizler hakkındaki tüm görüşleri ve düşünceleri harmanlayarak geleceğinize ışık tutuyor ve gelecekteki pazarlama planlarınız için önemli bir veri tabanı oluşturuyoruz.

Bütün bu etkileşimlerden yola çıkarak; verileri de kullanarak dijital geleceğinizi sizlerle birlikte şekillendiriyoruz.

2-Sağlık Turizmi Influencer Pazarlaması:

 

Bir çok işletme ve kişi tarafından aktif şekilde kullanılan “Influencer Pazarlama” günümüzde birçok tüketici için de tercih noktasında en önemli etkenlerden birisi.

Bizler, sizin doğru kişilere ulaşmanız için doğru kişilerle çalışmanızı sağlıyor ve pazarlama aktivitelerini organize ediyoruz.

Çapraz modelleme ile yeni müşteri kitlelerine ulaşmanızı da sağlıyor ve işletmenizin hem geleneksel hem de dijital dünyada büyümesine katkı sağlıyoruz.

3- Sağlık Turizmi Google Ads Pazarlama

Fazla harca, fazla kişiye ulaş düşüncesinden çok uzakta hareket ederek; sizin paranız bizim paramız düşüncesiyle doğru harca, doğru kişiye ulaş ve doğru satışı yakala mottosuyla hareket ediyoruz.

Kazanan Google değil, SİZ olun diye gerekli Google Analizlerini gerçekleştirerek; doğru zamanda, doğru içeriklerle tüketicileri ulaşmanızı hedefliyor ve paranızı en verimli şekilde harcamanızı hedefliyoruz.

4- Sağlık Turizmi İçerik (Content) Pazarlaması ve Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) – Google

Tüketici ve müşterilerin ne istediğini, neyi merak ettiğini, neyi görmek istediklerini takip ederek; içerikleri ona göre ve özellikle de bölgeye göre organize ediyoruz. Gerek websitenizde, gerek sosyal medya platformlarında doğru zamanda doğru içerikle hedef kitlenize ulaşıp; onların meraklarını proaktif şekilde çözümlemeyi hedefliyoruz.

Bütün bunları yaparkan kurumsal kimliğinize uyumu ve görsel olarak tatmin edici olmayı asla göz ardı etmiyor hem size hem de hedef kitlenize görsel doyumu sunuyoruz.

Talep olması durumunda reklam maliyetlerinin azaltılması, organik müşteri kazanımı faaliyetleri için Arama Motoru Optimizasyonu (Google search engine optimization, Bing) hizmetleri de ayrıca verilmektedir.

5-Sağlık Turizmi Websitesi Yazılımı ve  Yönetimi

 

Sağlık Turizmi Websitenizin tasarımını ve içeriklerini oluşturuyoruz. Bütün bunları yaparken; şirketinizi hedef kitlenize en iyi nasıl tanıtabilirsiniz ve bu tanıtımı yaparken de kurumsal kimliğinizden ödün vermeden nasıl ilerleyebiliriz diye düşünerek sizlere en uyumlu ve güzel içerikleri sunuyoruz.

Leave a Comment