Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Sosyal Medya İçerikleri Nasıl Olmalıdır?

Tamagotchi oyununu hatırlıyorsunuzdur muhtemelen 2000 senelerde popüler olmuştu. Tamogotchi oyunun kuralı sevimli bir sanal hayvanın günlük eğitimini üstlenmekti.

Bunun üzerine, web dünyası internet kullanıcılarla bağlantı halinde kalabilmek adına bilgi besini olmayı üstlenirken bir yandan da taahhütlerini sürdürmelerini sağlıyor. İnternet kullanıcılarınızı beslemezseniz Tamagotchiler gibi yok olur ve muhtemelen rakiplerinizin eline doğarlar.

Web ekosistemi yaşıyor, sürekli ilerliyor ve her geçen gün yüzbinlerce site sayfası gün yüzüne çıkıyor, milyonlarca blog yazısı yayımlanıyor, milyarlarca mail gönderiliyor ve milyonlarca internet kullanıcısı sosyal ağlara bağlanıyor.

E-görünürlüğünüzü siz de sürekli beslemeniz lazım, yeni içerikler yazarak varlığınızı sosyal ağlarda geliştirerek ve tabi ki de bunları bağlantılarla bağlayarak. Bunları yapmazsanız, aynı beslenmeyen Tamagotchi misali çabucak yok olursunuz.

Dalgalar arasında direnip görünmeyi tercih ediyorsanız katma değeri yüksek olan içerikler oluşturmak gerekir. Yani okuyucuya aradığı bilgiyi getirmek hatta daha iyisi sizden başkasında bulamadığı bilgiyi ona sunmak olur. İçeriğiniz hangi formatta olursa olsun önemli olan düzenli bir şekilde yayımlamaktır.

Yenilikçi ve yaratıcı içerikler yayımlamaya karar verdiyseniz, beraber çalışabiliriz, sizlere firmanıza uygun ve iletişim stratejiniz düzeyinde içerikler üretip yönetimini üstlenebiliriz.