Google Adsense’den Para Kazanmak İçin 5 İlke

Google Adsense’den Para Kazanmak İçin 5 İlke

Reklam piyasası günümüzde ülke sınırlarını aşmış vaziyette. Yani internetin ulaşabildiği her nokta bir reklam pazarıdır aynı zamanda. İşte bu pazarda yüzlerce reklam firması bulunmakta. Yani reklam yayıncıları için alternatif çok; ancak özellikle bu reklam piyasasına yeni girmiş arkadaşlar için her zaman ilk tercih Google Adsense.

Hevesinizi kırmak istemem ama sizi temin ederim reklam piyasasında bu işi en ciddiyetle yapan firma kesinlikle Google Inc. Çünkü Google, Adsense platformuyla başvurudan kayıta, onaydan kayıta kadar işini ciddiyetle ve bazı ilkeler çerçevesinde sürdürüyor.

Açıkçası Adsense reklam yayıncısı olmak için bazı kurallara uymak şart. Bana göre internet ortamında Google tarafından istenen bu uyumluluk karşılıklı güven ilişkisinin bir sonucu. Siz nasıl yorumlarsınız bilmem?

Gelelim o ilkelere. Eğer ben bu adsense ile ciddi ciddi para kazanacağım diyenlerdensiniz aşağıda saydığım ilkeleri imkânınız varsa bir yere kaydedin.

1) Spam veya spammer olmayın. İşinizi ciddi yapın. Bot falan kirli işlere bulaşmayın. Çünkü Google’ın da botları var ve sizin botları yakalarsa hiç iyi olmaz.

2) Sitenizdeki reklamlara tıklamayın. Arkadaşlarınızla anlaşıp onlara da tıklamayın. Çünkü aynı IP adresinden yapılan sürekli tıklamayı herkes anlar. Bazı uyanık arkadaşlar IP adresimi gizlerim veya değiştiririm, yok anonim yaparım, Proxy kullanırım vs. diyecektir kesin. Çekirge gibi üçüncüde yakalanmanız kesin.

3) Yasal olmayan, müstehcen içerikli, full, apk, hit kasma vb. siteleri Google hiç sevmez. Bu siteler için adsense reklamı da sağlamaz. Sağlasa bile yakalanırsanız, zor durumda kalmanız kesin.

4) Telif haklarını ihlal edecek sitelerde reklam yayınlamayın. Anında banlanırsınız.

5) Önceden Adsense hesabınız varsa yeniden farklı isimlerle hesap açmayın. Bu da kesin banlanma sebebi.